Troubský výzkum přilákal spoustu zájemců

Dne 27. 2. 2020 proběhl ve Výzkumném ústav pícninářském, spol. s r. o. v Troubsku seminář odborných přednášek určený pro zemědělskou praxi. Tematicky velmi pestrá a zajímavá nabídka přenášek přilákala bezmála čtyřicet zájemců.
Účastníci se dozvěděli informace týkající se nabídky služeb chemické laboratoře Agrolab, spol. s r.o. a o nových troubských odrůdách minoritních plodin. Dalšími tématy byly půdoochranné zpracování půdy, obalování osiva, aplikace bentonitu za účelem zlepšení půdních vlastností, revitalizace trvalých pícních porostů v suchých podmínkách, pěstování jestřabiny východní a v neposlední řadě i možnosti desikace semenných porostů jetelovin. Mnohá témata vyvolala diskusi mezi přednášejícími a posluchači. „Těší nás velký zájem veřejnosti. Během přednášek vládla příjemná atmosféra a ohlasy byly kladné“ dodává hlavní organizátor akce Ing. Jaroslav Lang, Ph.D.
Těšíme se na viděnou na dalších přednáškách pro praxi zaměřených na rostlinolékařskou problematiku pícnin, které proběhnou tradičně na podzim.
Kontaktní osoba:
Mgr. Helena Hutyrová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 547 138 806