Tisková zpráva, 29. 5. 2019

„Co dokáže voda a vítr na polích“, Čmeláčí reality show“…. to jsou jen některá témata stanovišť, která mohli návštěvníci z řad žáků základních škol, školek a veřejnosti shlédnout na „Dni fascinace rostlinami“, který se ve dnech 28. a 29. 5. 2019 konal ve Výzkumném ústavu pícninářském, a spol. s r.o. a Zemědělském výzkumu, spol. s r.o. v Troubsku.


Oba dny navštívilo výzkumný ústav 251 dětí ze základních i mateřských škol s pedagogickým doprovodem a více jak 120 osob z řad veřejnosti.
Skupinky dětí od těch nejmenších dětí školkou povinných až po žáky 6. třídy základní školy zapáleně sledovali, co dokáže tekutý dusík s květem růže, zvědavě nahlíželi do mikroskopu, aby zjistili, co se skrývá v plesnivém chlebu, s nadšením hladili čmeláka, či horlivě ochutnávali pochutiny s přídavkem netradičních plodin.
Všichni si domů odnášeli spoustu zážitků a zajímavých informací.
Celostátní akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc. a Asociací soukromého zemědělství.
Kontaktní osoba:
Mgr. Helena Hutyrová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 547 138 806

TZ ve formátu pdf: http://www.rostlinyprobudoucnost.eu/ctprb/images/novinky/pdf/2019_05_29 TZ Den fascinace rostlinami.pdf