Dne 28. 2. 2019 proběhl ve Výzkumném ústavu pícninářském, spol. s r. o. v Troubsku seminář odborných přednášek určený pro zemědělskou praxi. Tematicky velmi pestrá a zajímavá nabídka přenášek přilákala velké množství zájemců. Přednáškový sál doslova praskal ve švech.

A nebylo se čemu divit.
Účastníci se dozvěděli informace týkající se nabídky služeb chemické laboratoře Agrolab, spol. s r.o. a o nových troubských odrůdách minoritních plodin, které se s výhodou dají použít jako meziplodiny. Dalšími tématy byly chov čmeláků na zahradě, obalování osiva, pěstování jetele inkarnátu, a v neposlední řadě i dnes velmi skloňované pojmy sucho versus půda. Velký zájem vzbudila přednáška o hodnocení počasí i s názornými ukázkami měřidel teploty, vlhkosti či množství srážek. Mnohá témata vyvolala diskusi mezi přednášejícími a posluchači. „Těší nás velký zájem veřejnosti. Během přednášek vládla příjemná atmosféra a ohlasy byly kladné“ dodává hlavní organizátor akce Ing. Jaroslav Lang, Ph.D.
Těšíme se na viděnou na dalších přednáškách pro praxi zaměřených na rostlinolékařskou problematiku pícnin, které proběhnou na podzim.
Kontaktní osoba:
Mgr. Helena Hutyrová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 547 138 806

TZ zpráva v pdf: http://www.rostlinyprobudoucnost.eu/ctprb/images/novinky/pdf/2019_02_28_TZ_Pednky_pro_praxi.pdf